A Bullycat: A szörnyű trend, ami egyre több európai országba érkezik

Az állatvédők világszerte egyre nagyobb aggodalommal figyelik a Bullycatok terjedését, a "qualzucht" (szenvedésre épülő tenyésztés) egyik legújabb formáját, amely egyre több európai országban, így Svájcban is felütötte a fejét. A Bullycatok olyan macskák, amelyek a Sphynx és Munchkin fajták keresztezéséből születtek. A különleges kinézetű állatoknak nagy füleik, rövid, törpeszerű lábaik, mély ráncokkal borított bőrük és "meztelen" külsejük van. A közösségi médiában, különösen a TikTokon és Instagramon egyre több ilyen macskát láthatunk, és az emberek úgy tűnik, hogy egyre inkább vonzódnak hozzájuk.
A Bullycat kinézete és eredete
A Bullycat elnevezése onnan ered, hogy megjelenésükben az amerikai bully kutyafajtához hasonlítanak. A ráncos bőr és a rövid lábak viszont nem csak látványosak, hanem súlyos egészségügyi problémákhoz is vezethetnek. A Bullycatok a Sphynx- és Munchkin-fajták keresztezéséből jönnek létre, és az egyik legújabb trendet képviselik az állatvilágban. Azonban, míg a gazdik számára szórakoztató és érdekes kis házikedvencek lehetnek, az állatvédők komoly figyelmeztetéseket fogalmaztak meg.
Egészségügyi problémák és életkilátások
A Bullycatok többszörös egészségügyi problémákkal küzdenek, amelyeket a "qualzucht" (szenvedésre épülő tenyésztés) okoz. A legnyilvánvalóbb probléma a túl rövid lábak miatt fellépő ízületi gondok. Mivel a végtagok aránytalanul rövidek, a macskák gyakran szenvednek mozgáskorlátozottságtól és fájdalomtól. Emellett a ráncos bőr krónikus bőrbetegségeket, fertőzéseket is okozhat, mivel a hajlam a bőr irritációjára és gyulladásra megnövekszik.
A Bullycatok várható élettartama is jelentősen alacsonyabb, mint a hagyományos macskáké. Míg a legtöbb házikedvenc 12-15 évig is élhet, a Bullycatok gyakran csak 6 évig élnek, mivel a genetikai problémák és a veleszületett rendellenességek gyorsan súlyosbodnak. Az állatvédelmi szervezetek, mint a PETA, ezért elítélik a Bullycatok tenyésztését, és az ilyen típusú szenvedésre épülő tenyésztés betiltását követelik.
A Bullycat trend elérte Európát
Bár a Bullycatok egyes országokban, például Nagy-Britanniában, már betiltásra kerültek, és egyre több állatvédelmi szervezet küzd az ilyen típusú tenyésztés ellen, a jelenség még mindig egyre több helyen terjed. A legfrissebb hírek szerint Európában is egyre több helyen tűnnek fel a Bullycatok, bár az állatvédelmi jogszabályok még nem korlátozzák a tartásukat.
Miért fontos, hogy törvények szabályozzák a "qualzuchtot"?
A PETA és más állatvédelmi szervezetek egyértelműen kijelentették, hogy a Bullycatok és más hasonló, genetikai módosításon átesett állatok tenyésztése komoly szenvedést okoz az állatoknak. A "qualzucht" fogalma alatt olyan fajtaképzést értünk, amely az állatok testi problémáira, fájdalmaira épít, miközben nem veszi figyelembe az állatok jólétét. Az állatvédők azt követelik, hogy minden olyan állatfajta, amely a fent említett típusú genetikai hibákat hordozza, tiltsák be a tenyésztését, így megakadályozva, hogy még több Bullycat szenvedjen a genetikai rendellenességekből adódó problémáktól.